2024

24 лютого 2024 року – друга річниця повномасштабного вторгнення росії в Україну

24 лютого — друга річниця повномасштабного вторгнення рф до України У лютому 2014 року росія розв'язала війну проти України, а 24 лютого 2022-го розпочала повномасштабне вторгнення у нашу країну.

Своєю збройною агресією росія розв’язала першу в XXI ст. континентальну війну в Європі, підірвавши систему колективної світової безпеки, встановлену після Другої світової війни. Світ знову зіткнувся з режимом, який прагне силової ревізії кордонів і прямує до новітнього тоталітаризму. Цей режим назвали «рашизмом» для означення псевдоідеології, замішаної на поєднанні ідей фашизму й більшовизму, нацизму та євразійства, реваншизму і ксенофобії, що прикриваються «православ’ям» та «величчю російської культури».

Минуло два роки у війні, і в цих тяжких для нас реаліях ми навчилися по-новому жити, планувати та вірити в нашу Перемогу! Незважаючи на сильний опір з боку окупанта, нашим військовим вдалося відвоювати значну частину нашої землі та відбити тисячі ворожих атак! Але якою ціною? Важкою ціною, ціною власного життя…

За два роки, що минули від повномасштабного вторгнення, український народ продемонстрував світові приклади мужності, стійкості, сміливості, кмітливості та єдності перед жорстоким ворогом, що чисельно переважає.

Метою російської агресії є не просто загарбання територій, а знищення нашої національної ідентичності, геноцид українського народу. Російська держава й ідеологія рашизму, яку сповідує російський політикум, офіційно заперечують існування українців як окремої нації, а ті, хто не погоджуються з цим, підлягають фізичному знищенню.

Перемога України – запорука світової стабільності. Шляхом брутального, демонстративного порушення норм міжнародного права, рф прагне демонтувати міжнародний порядок, заснований на правилах, зруйнувати єдність демократичних країн та повернути світ в епоху імперій, сфер впливу та колоніальних воєн.

Слава Україні! Героям Слава!