День Європи — свято, що відзначається 9 травня в Європейському Союзі та інших країнах на відзначення миру та єдності на континенті. День Європи, разом з єдиною валютою (євро), прапором і гімном, є символом ЄС з 1985 року.
Нині, коли Україна, стікаючи кров’ю, виборює зброєю своє право на європейський вибір та демократію, цей день набуває особливого змісту. Ідеї досягнення загального миру в Європі, об’єднання народів Європи як ніколи актуальні, і Україна у цих процесах відіграє визначальну роль.
Відзавтра щороку 9 травня спільно з державами Європейського Союзу Україна відзначатиме День Європи.
Відповідний указ підписав президент України Володимир Зеленський у понеділок, 8 травня.
«Усвідомлюючи європейську ідентичність Українського народу, з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки й стабільності на Європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об’єднань, постановляю установити в Україні День Європи, який відзначати щороку 9 травня спільно з державами Європейського Союзу» - написано у документі.
Вітаємо з Днем Європи!
Нині, коли Україна, стікаючи кров’ю, виборює зброєю своє право на європейський вибір та демократію, цей день набуває особливого змісту. Ідеї досягнення загального миру в Європі, об’єднання народів Європи як ніколи актуальні, і Україна у цих процесах відіграє визначальну роль.
Відзавтра щороку 9 травня спільно з державами Європейського Союзу Україна відзначатиме День Європи.
Відповідний указ підписав президент України Володимир Зеленський у понеділок, 8 травня.
«Усвідомлюючи європейську ідентичність Українського народу, з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки й стабільності на Європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об’єднань, постановляю установити в Україні День Європи, який відзначати щороку 9 травня спільно з державами Європейського Союзу» - написано у документі.
Вітаємо з Днем Європи!