2023

19 березня Ліні Василівні Костенко - 93 роки

Лауреат Шевченківської премії,


премії Антоновичів,


Ордену Почесного легіону


Серед найвідоміших творів — «Берестечко», «Маруся Чурай», збiрки поезії «Вiтрила», «Проміння землі», «Сад нетанучих скульптур», прозовий роман «Записки українського самашедшого».

«Її називають Королевою української поезії ХХ століття, яка «в часи безвір’я повертала людям віру у слово, а також такі поняття, як гідність, національна честь і самоповага, — зазначив лауреат Шевченківської премії Іван Малкович. — У домашніх бібліотеках багатьох українців обов’язково є книжка Ліни Костенко. І найцитованішим сучасним українським письменником є теж вона. Вона була і є «альтернативою всякій неправді». В наші дивні, незрозумілі часи, коли ходимо понад прірвою, маємо все ж один безсумнівний привілей — жити в її епоху, надихатися її Високим Словом».

«У кожної нації своя хвороба. У росії — невиліковна», — написала багато років тому Ліна Костенко. Сьогодні в цьому переконалися усі. Їй належать пророчі слова: «І жах, і кров, і смерть, і відчай, і клекіт хижої орди, маленький сірий чоловічок накоїв чорної біди».

Молоде покоління Дякує за ваш талант, незламність принципів, за вашу силу та шляхетність!
Виховна робота