2023

Флешмоб "З вірою в перемогу з борщем на столі!"

Третій рік поспіль у другу неділю вересня українці відзначають День українського борщу. Поки це неофіційне свято. Воно було запропоновано для відзначення щороку у другу суботу вересня.

Борщ - це не просто страва, а символ української кухні, який завоював серця гурманів по всьому світу і має багато історій та традицій.

Перша згадка про борщ в історичних документах датується кінцем жовтня 1584 року.

На честь борщу називають міста й відкривають монументи. Так, приміром на Тернопільщині є містечко Борщів, а два роки тому на Житомирщині поставили перший в Україні пам'ятник борщу.

Український борщ з 1 липня 2022 року входить до культурної спадщини ЮНЕСКО.

Учні освітнього закладу долучились до свята,сфотографувавши борщ за своїм обіднім столом.В кожній українській родині існує таїнство приготування борщу. Рецепти передаються від покоління до покоління, це своєрідний гастрономічний родинний оберіг. Зберегти його необхідно для неперервності сімейних традицій.

Отже, борщ здатний об’єднувати українців, незалежно від статі, віку чи походження.Саме тому, він демонструє важливу роль збереження нематеріальної культурної спадщини під час війни, залишаючись символом життя, творчості, боротьби та сили українців.

З вірою в перемогу!
Профорієнтація