Поради психолога

Як підтримати себе на тимчасово окупованих територіях?

Пам’ятайте, що про вас не забули.
 Фізична та інформаційна ізоляція можуть створити видимість покинутості та забутості, але це не так. Окуповані міста не забуті, а люди не покинуті. Наші воїни потужно борються з окупантами та роблять все можливе для звільнення українських міст, волонтери шукають різних способів надати вам необхідну допомогу.
 Не ставте життя на «стоп»
 Основним завданням тих, хто опинився в окупації є збереження власних психічних та фізичних ресурсів. І це непросте завдання в таких умовах. Важливо не ставити життя на «стоп». Зберігайте важливі для себе заняття – заняття спортом, навчання чи робота. Шукайте способи продовжувати життя, бо воно триває і отримає новий подих після перемоги.
 За можливості, не розривайте зв’язки з тими, хто перебуває на вільній території країни, або за кордоном.
 Зберігайте теплі контакти – з рідними, друзями, колегами. Близькі люди можуть стати основною опорою та підтримкою. Але пам’ятайте про інформаційну безпеку – використовуйте надійні месенджери, не повідомляйте особисту інформацію, номери телефонів, маршрути переміщень та інше. Подбайте про те, аби мати доступ до перевірених джерел інформації та дізнаватись правдиві новини про ситуацію в країні.
 Подбайте про свою безпеку.
 Не зберігайте на телефоні нічого, що може виглядати підозрілим. Одразу видаляйте листування, виходьте з облікових записів, очищуйте кеш у браузері та історію пошуку.
Майте при собі аптечку першої допомоги.
Пам'ятайте про правила поведінки з вибухонебезпечними предметами, не наближайтеся до нерозірваних снарядів.Уникайте прогулянок лісом, густими насадженнями дерев