2023

День фізичної культури і спорту

Кожну другу суботу вересня в Україні святкують День фізичної культури і спорту.

З історії спорту Української держави:

Фізичні вправи були важливими для українського народу з давнини, адже життя людей беспосередньо залежало від полювання, землеробства та супротиву войовничим чужинцям. Тіло мало бути сильним і витривалим – навіть билини часів Русі свідчать, що в тодішньому суспільстві існував ідеал «богатиря» – фізично та морально досконалого чоловіка.

Пізніше системою фізичної підготовки прославилося українське козацтво. Козаки Запорізької Січі були неперевершеними вершниками, лучниками, плавцями та борцями, при цьому розробили власне бойове мистецтво, яке не поступалося східним єдиноборствам.

Європейські види спорту почали поширюватися в Україні з середини XIX століття – в програмі київських гімназій з’явилися гімнастичні заняття, відкрилася в місті й школа з фехтування. Любителями спорту створювалися спортклуби – атлетичний, з кінного та голубиного спорту, з шахів, яхт-клубів. За статистичними даними 1908 року, на території України діяли 196 спортивних товариств та клубів.

Особливого розвитку український спорт набув за тридцять рокІв Незалежності України. Наші спортсмени займають високі щаблі на міжнародних світових змаганнях, у різних видах спорту.

Сьогодні, у День Фізичної Культури і Спорту України, ми побажаємо всім бути спортивними та здоровими. Нехай спорт приносить радість, задоволення і успіх!

Зі святом!