Гуртожиток
Наш рідний дім
У гуртожитку виховна робота проводиться згідно плану виховної роботи у гуртожитку на 2020-2021 навчальний рік. Велика увага приділяється вивченню моральних якостей здобувачів освіти, культурі спілкування, на особливому контролі питання дотримання здобувачами освіти правил проживання.

Важливим питанням виховання в умовах гуртожитку є організація дозвілля здобувачів освіти, з цією метою вихователями проводяться бесіди, організовуються зустрічі з цікавими людьми, проводяться тематичні заходи, перегляд художніх і документальних фільмів. Викладачами проводяться відкриті засідання предметних гуртків. Тісно співпрацюють вихователі, керівники гуртків і бібліотекарі, проводяться вікторини, бесіди, організовуються перегляди відеофільмів та ін.

Здобувачі освіти, які проживають у гуртожитку відвідують предметні гуртки, спортивні секції, працюють в органах учнівського самоврядування. Позитивним у роботі учнівського самоврядування гуртожитку є те, що протягом І семестру 2020-2021 навчального року на достатньому рівні працювали старости поверхів, які зуміли організувати чергування, допомагали вихователям у проведенні виховних і тематичних заходів.

З кожним роком збільшується кількість учнів із сільської місцевості, з інших міст області випускники шкіл приїжджають навчатися обраної професії у нашому центрі. Адже зрозуміло, професії будівельника, тракториста, перукаря, кухаря сьогодні завойовують передові позиції на ринку праці, випускники центру забезпечені робочими місцями під час проходження виробничої практики, і після закінчення навчального закладу ніхто не залишається без роботи - будівельники, трактористи, кухарі, перукарі потрібні місту, області, Україні.

Перед адміністрацією Бердянського ЦПТО стояла велика проблема - забезпечити всіх бажаючих місцями у гуртожитку, створити належні умови проживання для учнів. І нам це вдалося!
Ми зробили все необхідне для комфорту наших учнів!
Адміністрацією центру організовувались конкурси професійної майстерності з професії «Маляр, штукатур, лицювальник-плиточник» у якому приймали участь учні, які навчаються за цією професією. Сьогодні ми вдячні всім, хто приймав участь у конкурсах, тому що учні створили чудові кімнати для проживання, кожна зі своїм дизайном. Відчувається, що все робилося на професійному рівні, зі знанням своєї справи. Майстри виробничого навчання Милусь Зоя Леонідівна, Лебедєва Ірина Михайлівна, Жигула Лариса Вікторівна, Кириченко Ірина Олексіївна, Бойко Галина Олексіївна - горді за своїх вихованців, і впевнені, що вони їх не підведуть.

Великий внесок для покращення умов проживання зробили учні, які працювали влітку у трудовому загоні «Професіонал».

Сьогодні у гуртожитку центру проживає 196 учнів. Педагогічний та учнівський колектив постаралися створити хороші умови для дітей, які приїхали до нас на навчання. Дуже приємно чути слова вдячності від батьків, учнів: «Як нам тут затишно, комфортно».

У гуртожитку розміщена бібліотека, де учні мають можливість провести вільний час, підготуватися до занять.
На першому поверсі гуртожитку є медичний пункт, ізолятор, де є необхідні медичні препарати.

Виховна робота у гуртожитку
Виховна робота у гуртожитку – це продовження загального навчально-виховного процесу.

План виховної роботи у гуртожитку є складовою частиною плану виховної роботи навчального закладу. Вся робота направлена, в першу чергу, на розвиток індивідуальності, на формування активної життєвої позиції, на виховання в учнів поваги один до одного, почуття дружби і відповідальності за свої вчинки.
Виховна робота носить в основному особистісно-індивідуальний характер. Велика увага приділяється вивченню моральних якостей учнів, культурі спілкування, відношенню до обраної професії, до навчання, до своїх наставників та друзів.

Майстри виробничого навчання, викладачі, класні керівники допомагають в організації побуту учнів, їх дозвілля, проводять разом з медичним працівником профілактичні заходи з метою укріплення здоров’я та фізичного розвитку учнів.

Важливим питанням виховання в умовах гуртожитку є організація дозвілля учнів з метою духовного росту, розвитку культури, творчої діяльності та зайнятості в позаурочний час, тому намагаємося, щоб учні, які проживають у гуртожитку відвідували спортивні секції, гуртки. У гуртожитку проходили раз на тиждень відкриті позакласні заходи, підготовлені викладачами та учасниками предметних гуртків, вихователями, педагогом-організатором, бібліотекарем.

У виховному процесі використовуються різноманітні форми та методи організації дозвілля учнів: вихователями проводяться бесіди, зустрічі, організовуються концерти, свята до історичних дат та інше.
Організовувались екскурсії до музеїв: історії міста Бердянська, „Подвиг”, художній музей імені Бродського, краєзнавчий.

Велику увагу приділяємо фізичному здоров’ю учнів:
  • мають змогу відвідувати спортивний зал;
  • працює тренажерний зал;
  • проводяться профілактичні бесіди про вплив нікотину, наркотиків, алкоголю на організм людини;
  • кожного ранку проводиться ранкова фізична зарядка;
  • організовані гарячі сніданки.
Для покращення виховної роботи, з метою залучення учнів до участі у виховній роботі створена рада гуртожитку, яка є учнівським органом самоврядування.

Працюють сектори: культурно-масовий, навчальний, інформаційний. Перед кожним із секторів поставлено конкретні задачі, які вони вирішували протягом року.

Про виконану роботу рада гуртожитку звітує на загальних зборах учнів, які проживають у гуртожитку.
Учні, які працюють у раді гуртожитку допомагають вихователям в організації свят, прибиранні території біля гуртожитку, налагодженні дисципліни з учнями, які її порушують.
Положення
про учнівський гуртожиток державного навчального закладу "Бердянській центр професійно-технічної освіти"
Правила внутрішнього розпорядку гуртожитку
ЗАТВЕРДЖЕНО: директор центру В. Д. Гищук
Права та обов’язки учнів,
які проживають гуртожитку
Бердянського центру професійно-технічної освіти
Розпорядок дня

в гуртожитку професійно-технічного навчального закладу:

Рада гуртожитку
Президент Жданова Вікторія

Заступник президента Забродський Сергій

Прем’єр-міністр Томка Віктор

Міністр науки Бондарь Юля


Заступник міністра науки Василенко Настя


Міністр культури Марущенко Валерія


Заступник міністра культури Мараховська Вікторія


Міністр спорту Кенев Кирил


Заступник міністра спорту Шимов Назар


Міністр екології Яшуніна Ріта


Заступник міністра екології Сербез Артем


Міністр інформації Караулова Олена


Заступник міністра інформації Сарака Дар`я